Blog

Montaż anten satelitanych

Komunikat - brak sygnału, słaba jakość obrazu

Taki problem może mieć różne przyczyny – rozregulowana antena, uszkodzony dekoder, konwerter lub kabel. Aby zbadać konkretny przypadek potrzebny jest profesjonalny sprzęt pomiarowy oraz niezbędne są również odpowiednie umiejętności aby taki pomiar wykonać. Zadzwoń do Nas! Zdiagnozujemy uszkodzenie i je naprawimy.

Multiroom - kilka dekoderów w jednym domu

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym doskonałym rozwiązaniem dla całej rodziny jest instalacja telewizyjna Multiroom. System ten zapewnia doskonałą jakość telewizji cyfrowej niezależnie na każdym z odbiorników, do których jest podłączony. Nie ma tu mowy o słabszej jakości w przypadku telewizorów innych niż “główny” – każdy zapewnia użytkownikom taką samą jakość.

Skontaktuj się z nami – doradzimy rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Jaką instalację telewizyjną wybrać?

Jeśli nie wiesz jaką instalacje telewizyjną wybrać – zadzwoń do Nas – wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie zgodne z Twoimi potrzebami i możliwościami. Przedstawimy profesjonalną wycenę na kompleksową usługę. Nasze instalacje są objęte 2 letnią gwarancją.

Wyślij do Nas zapytanie – odpowiemy w ciągu 24h i przedstawimy konkretną, indywidualną propozycje dla Ciebie.

Odbiór satelity obcojęzycznej w Polsce

Jesteś obcokrajowcem lub po prostu szukasz zagranicznych kanałów telewizji satelitarnej – zadzwoń do Nas – mamy doświadczenie w ustawianiu programów m.in. ukraińskich, niemieckich, francuskich, szwedzkich, czeskich, angielskich, bułgarskich i wielu innych.

Instalacja polega na profesjonalnym dobraniu sprzętu oraz odpowiednim ustawieniu anteny. Skontaktuj się z nami, a my doradzimy i przedstawimy wycenę proponowanego rozwiązania.

Zapraszamy – dzięki nam zagraniczni goście poczują się jak w domu. Zadzwoń lub napisz do Nas – rozmawiamy po angielsku.

Instalacja zbiorcza RTV-SAT

Jak rozwiązać problem zwisających przewodów z dachu?

Jeśli chcesz zadbać o estetyczny wygląd zewnętrzny budynku w którym mieszkach i nie chcesz aby przewody np. od instalacji telewizyjnej zwisały z dachu – znamy różne sposoby rozwiązania tego typu problemów. Najpopularniejszym sposobem jest wykonanie tzw. instalacji zbiorczej dla całego budynku i rozprowadzenie okablowania wewnątrz.

Drugim, tańszym rozwiązaniem jest odpowiednie zamocowanie kabla do elewacji budynku (jeśli jest taka możliwość) lub wpuszczenie go do kanału wentylacyjnego.

Jedna antena dla całego budynku – czy to możliwe?

Tak - nowoczesna technologia multiswitch pozwala na tego typu rozwiązania. Jest to tzw. system instalacji zbiorczej, który polega na zamontowaniu jednego zestawu anten na dachu budynku i rozprowadzenie przewodów antenowych niezależnie do każdego z mieszkań. Taka instalacja telewizyjna pomaga uniknąć montownia przez mieszkańców na elewacji lub balkonie wielu indywidualnych anten satelitarnych i naziemnych.

Nowoczesne rozwiązania – które zastosować?

Na naszym rynku w dziedzinie telewizji, internetu i innych nowinek technicznych pojawia się stale wiele nowych, ciekawych rozwiązań. Do jednych z nich należy UNICABLE – konwerter z którego za pomocą rozgałęźnika możemy rozdzielić sygnał do 4 dekoderów lub w systemie unicable2 do 32. Nasza firma na bieżąco śledzi wszystkie nowoczesne rozwiązania pojawiające się na naszym rynku oraz jest uczestnikiem wielu certyfikowanych szkoleń.

Czy jest możliwość rozeznania i wyceny planowanej instalacji?

Planujesz większą i bardziej złożoną instalacje? W takich przypadkach musi zostać wykonane rozeznanie w miejscu planowanej instalacji. Następnie zostaje wykonana wycena uwzględniająca potrzeby oraz wskazówki klienta. Jeśli oferta naszej firmy zostaje zaakceptowana zostaje jedynie ustalenie terminu wykonania robót. Nasze instalacje są objęte 2 letnią gwarancją.

Montaż telewizora na ścianie

Czy można zamontow telewizor na ścianie z karton-gispu?

Montaż telewizorów jest możliwy na różnych powierzchniach nawet na ścianie z karton gipsu. Nasi fachowcy jednak zwracają uwagę że muszą być spełnione niektóre kryteria: w tym przypadku nie możemy skorzystać z uchwytu obrotowego i telewizor nie powinien być większy niż 55’ chyba że ścianka była wzmacniana o dodatkowy stelaż. Zastosowanie się do powyższych wskazań gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania montowanego telewizora.

Jak zamaskować przewody od telewizora?

Gdy urządzamy nowy dom lub mieszkanie i planujemy rozmieszczenie telewizorów warto pamiętać o wykuciu w ścianie kanału za telewizorem – w ten sposób unikniemy problemu z zamaskowaniem wiszących przewodów. Innym przypadkiem jest po prostu zmiana telewizora na nowy i zamontowanie go na ścianie – nie mamy korytka na przewody, a nie planujemy kucia ściany. W takim przypadku możemy zaproponować zewnętrzną listwę maskującą, która jest montowana do ściany (dostępne różne kolory: srebrne, białe, czarne).

Podłączenie kina domowego

Konfiguracja kina domowego z dodatkowymi urządzeniami

Podłączenie kina domowego to zwykle nie lada wyzwanie. Zadzwoń do Nas – Nasi fachowcy podłączą Twój sprzęt , zamontują głośniki oraz skonfigurują go z innymi urządzeniami takimi jak dekoder, telewizor, smartfon.

Monitoring CCTV

Jakie kamery wybrać?

Zastanawiasz się nad instalacją CCTV w swoim domu, biurze, magazynie? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie jakie kamery wybrać. Wpływa na to wiele czynników: budżet klienta, specyfika obiektu, czas zapisu, co chcemy rejestrować i wiele innych.

Nie wiesz jaki sprzęt wybrać. Zgłoś się do Nas. Nasi fachowcy wykonają rozeznanie obiektu i dostosują wybór sprzętu do potrzeb i możliwości klienta.

Domofony i video-domofony

Jaki domofon pasuje do mojej instalacji?

Domy jednorodzinne opanowuje dziś technologia - nawet domofony są coraz inteligentniejsze, więcej pokazują, rejestrują, mają mnóstwo dodatkowych funkcji i nowoczesną stylistykę. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest zapewnienie mieszkańcom kontaktu głosowego z osobą stojącą przy wejściu na posesję oraz zdalne otwieranie furtki. W tym celu można zamontować nawet prostą wersję analogową. Upewnijmy się, ilu żył przewodu wymaga urządzenie (np. pięć lub dwa) - od tego zależy, jakie kable trzeba ułożyć albo czy można wykorzystać istniejącą instalację dzwonkową.

Domofon czy video-domofon – co wybrać?

Gdy stajemy przed wyborem - Domofon czy wideo-domofon – musimy określić jaki mamy budżet i oczekiwania. Zwykły domofon pozwala nam jedynie usłyszeć osobę która do Nas dzwoni, zaś video-domofon pozwala nam ją jeszcze zobaczyć. Wideofony oprócz funkcji domofonu wyposażone są dodatkowo w kamerę. Dodatkowo możemy zdecydować się na wideofon, który ma możliwość rejestrowania obrazów podczas nieobecności właściciela w domu, co zapewnia dużo większe bezpieczeństwo i pozwala ustalić, np. sprawców włamania. Ostatnią, znaczącą różnicą pomiędzy Domofonem a wideo-domofonem jest cena.

Nowoczesne rozwiązania – video-domofon IP

Domofony IP - są nowoczesnym rozwiązaniem systemów domofonowych i wideo-domofonowych wykorzystującym technologię VoIP. Bramofon jest podłączony do sieci komputerowej i umożliwia zarówno połączenie P2P (peer to peer), czyli bezpośrednie połączenie z adresem IP innego urządzenia VoIP lub może być zarejestrowany na serwerze SIP. Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli, domofony znakomicie sprawdzają się zarówno w dużych budynkach, biurowcach, przedsiębiorstwach, jak i domach jednorodzinnych. Dzięki solidnej konstrukcji domofony mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.